Etkinlikler

Sevgili OMÜ Mezunları,

Geleneksel olarak düzenlenen OMÜ Mezunlar Günü kutlamalarının 16 Eylül 2022 tarihinde tüm gün sürecek olan çeşitli etkinliklerle gerçekleştirileceğini sizlere duyurmaktan mutluluk duyarız. Kuruluşumuzdan bu güne tüm mezunlarımızı “OMÜ Mezunlar Günü 2022” için kampüsümüze davet ediyoruz.

2020 ve 2021 yıllarında COVID-19 pandemisi nedeniyle yüz yüze etkinliklerin iptal edilmesi sonucu OMÜ Mezunlar Günü etkinliği gerçekleştirilememişti. Pandeminin etkisini yitirmeye başladığı bu günlerde Mezunlarımız ile tekrar buluşmak ve bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Sizleri de bu heyecana ortak olmaya davet ediyoruz.

Programa katılım için OMÜ Mezunlar Günü 2022 Katılım Formu bağlantısını tıklamanızı ve başvurunuzu 13 Eylül 2022 tarihine kadar tamamlamanızı rica ederiz. Bu yıl, Mezunlar Gününde önlisans, lisans ve lisansüstü tüm mezunlarımızı aramızda görmeyi umuyoruz.

Program içeriği ile ilgili tüm bilgileri OMÜ Mezunlar Koordinatörlüğü adresinden ulaşabilirsiniz.(https://mezun.omu.edu.tr/tr)

OMÜ ve OMÜ Mezunlar Koordinatörlüğü kurumsal sosyal medya hesaplarını takip edebilir, Mezun Bilgi Sistemine üye olabilirsiniz. (https://mbs.omu.edu.tr/users/sign_up)

Sizleri OMÜ’de tekrar ağırlayacağımızdan dolayı çok mutluyuz ve sizi kampüste görmek için sabırsızlanıyoruz!

OMÜ Mezunlar Koordinatörlüğü

Etkinlik İçin ● Tarih: 10 Mart 2021 ● Saat: 13.00 ● Yer: Çevrimiçi Google Meet Bağlantısı Bağlantı 1: https://meet.google.com/mzb-ikpb-cfh Bağlantı 2: https://meet.google.com/ygm-odcd-etc

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması” Dersine Av. Sevgi Çetin Davet Edildi…

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, HEM 436 Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması dersine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Av. Sevgi ÇETİN davet edildi. Av. Sevgi ÇETİN’in “Kadına Yönelik ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Konusunda Temel Hukuki Düzenlemeler ile Sağlık Çalışanlarının Görev ve Sorumlulukları” konulu sunumu dinlemek üzere tüm öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı 11 Mart 2021 Perşembe saat 13:30’da HEM 436 Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması dersinde görmekten mutluluk duyarız… Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması Dersi Öğretim Elemanları

Etkinlik bağlantısı: https://meet.google.com/lookup/hkqk35p2ba

Evde Hasta Bakım Hemşireliği yüksek lisans programı kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Figen Çavuşoğlu tarafından yürütülen "Evde Sağlık Eğitimi, İletişim ve Danışmanlık İlkeleri" dersi kapsamında davet edilen Prof. Dr. Erkan Yüksel "Etkili İletişim Becerileri" konulu sunumunu yapacaktır. Ders google meet üzerinden gerçekleştirilecek olup tüm hemşirelik bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri ile lisansüstü öğrencilerimiz davetlidir. Katılım 100 kişi ile sınırlıdır.

Katılım linki;

https://meet.google.com/zxz-sekd-mrd?authuser=0&hs=179

Hemşirelik lisans programı kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Gülcan TAŞKIRAN ESKİCİ tarafından yürütülen "Literatür Tarama” dersi kapsamında davet edilen Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümünde görev yapan Doç.Dr. Selçuk Beşir DEMİR, 01 Nisan 2021 tarihinde 15:15 ile 17:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak “Türkçe ve yabancı kitaplara ulaşma stratejileri" konulu sunumunu yapacaktır. Ders google meet üzerinden gerçekleştirilecek olup tüm hemşirelik bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri ile lisansüstü öğrencilerimiz davetlidir. Katılım 100 kişi ile sınırlıdır.

Katılım linki; https://meet.google.com/lookup/d5frt3h4aq?authuser=1&hs=179

Hemşirelik lisans programı kapsamında Dr. Araş. Gör. Gamze TUNÇER ÜNVER tarafından yürütülen "Girişimcilik ve Yenilikçilik” dersi kapsamında davet edilen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Hemşirelik Fakültesi, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olan aynı zamanda Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nda (TÜSEB) görev yapan, İnovatif Hemşireler Derneği Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yeliz DOĞAN MERİH, 31 Mart 2021 tarihinde 10:15 ile 12:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak “Hemşirelikte İnovasyon ve Türkiye Örnekleri" konulu sunumunu yapacaktır. Ders google meet üzerinden gerçekleştirilecek olup tüm hemşirelik bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri ile hemşireler davetlidir. Katılım 100 kişi ile sınırlıdır.

Katılım Linki: https://meet.google.com/zpp-hhhw-try

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği dersi kapsamında 7 Nisan 2021 tarihinde saat 13:00’da ‘Kanser ve Lösev’in Faaliyetleri’ni konuşmak üzere LÖSEV Aktif İletişim Sorumlusu Aycan Seymen davetlidir. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

“2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü Dış Paydaş Çalıştayı” 8 Nisan 2021 tarihinde saat:13.00’da Prof. Dr. Özen KULAKAÇ moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir.

Hemşirelik lisans programı kapsamında Dr. Araş. Gör. Gamze TUNÇER ÜNVER tarafından yürütülen "Girişimcilik ve Yenilikçilik” dersi etkinliği olarak Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde görev yapan Uzman Hemşire Derya KILINÇ, geliştirdiği inovatif ürünü (küvöz içi sese duyarlı ışık) ve deneyimlediği patent alma sürecini paylaşmak üzere 10 Nisan Cumartesi günü saat 13:00-14:30 saatleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek “İnovatif Hemşirelik Örnekleri” etkinliğine katılacaktır. Etkinlik Google Meet üzerinden gerçekleştirilecek olup tüm hemşirelik bölümü öğretim elemanı ve öğrencileri davetlidir.

Katılım Linki: meet.google.com/mrk-cbmx-his

Değerli öğrenciler ve meslektaşlarımız, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalı ev sahipliğinde “Hemşirelikte Yönetim Sempozyumu: Deneyim Paylaşımları” düzenlemekteyiz. Sempozyum 19 Nisan 2021 tarihinde 12:45 ile 16:15 arasında çevrimiçi olarak Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Sempozyum kapsamında farklı hastane örneklerinden alanında deneyimli yönetici hemşirelerle geleceğin yönetici adayları olan hemşirelik öğrencileri ile klinik alanda aktif olan meslektaşlarımız ve akademik alanda görev yapan öğretim üyelerinin buluşturulması amaçlanmıştır. Yönetici hemşireler sempozyum kapsamında yönetici hemşire olma yolundaki kariyer basamaklarını, hastanelerinde hemşirelik hizmetleri yönetimi kapsamında yürütülen uygulamaları ve özellikle öğrenciler mezun olduktan sonra özel, üniversite, eğitim ve araştırma ve şehir hastanesi gibi farklı hastanelerde işe başladıklarında öğrencileri ne gibi süreçler bekliyor konuları siz değerli katılımcılarla paylaşacaklardır. Siz değerli katılımcılar ile zenginleşecek olan “Hemşirelikte Yönetim Sempozyumu: Deneyim Paylaşımları” sempozyumuna katılımınız bizleri onurlandıracaktır. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle, yapacağınız katkı ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

Düzenleme Kurulu Dr.Öğretim Üyesi Nihal Ünaldı Baydın Dr.Öğretim Üyesi Gülcan Taşkıran Eskici Dr. Arş. Gör. Gamze Tunçer Ünver

Etkinlik yayını: Toplumu Güçlendirme Derneği Youtube hesabı

https://bit.ly/3e1lKsL

Etkinlik Linki: https://meet.google.com/lookup/hkqk35p2ba

Etkinlik Linki: https://www.youtube.com/channel/UCxiAyXz88gjBfi-_IqhI2zw

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim elemanlarından Dr.Öğr.Üyesi Serap GÜLEÇ KESKİN ve Arş.Gör.Kübra GÜLIRMAK ve Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim elemanı Arş.Gör.Eda ALBAYRAK tarafından “Nezaketsiz Bir Dürüstlük mü? Dürüstlüğü Barındırmayan Bir Nezaket mi?/ Nezaket ve Dürüstlük Anahtarı Atölyeleri” isimli pozitif psikokoterapi temelli psikoeğitim programı gerçekleştirilecektir. Psikoeğitim programı 5 modül/10 oturumdan oluşacak olup, programa hemşirelik bölümü 4.sınıf öğrencileri katılabilecektir. Psikoeğitim programının ilki 21.12.2021 tarihinde 19.00-20.00 saatleri arasında başlayacaktır. Katılmak ve bilgi almak isteyen öğrencilerimizin gulirmak.kubra.24@gmail.com adresine mail atmaları rica olunur.

Zoom Uygulaması katılım linki https://zoom.us/j/93835076456?pwd=V3BYVXVMT0pCWjB5MEVSdno5RUlyZz09

Toplantı Kimliği: 938 3507 6456 Parola: 577812

“Kitapların Dili Olsa” Sesli Kütüphane Etkinliği Hemşirelik Bölümü İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı ev sahipliğinde toplumdaki dezavantajlı gruplara yönelik kitap okuma etkinliğinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. "Kitapların Dili Olsa" mottosuyla İç Hastalıkları Hemşireliği İntörn Dersi kapsamında ikincisi gerçekleştirilen etkinlik ile sesli kütüphaneye katkıda bulunulmaktadır. İlgili kitap listesine http://ogeb.omu.edu.tr/sesli-kitaplar ulaşabilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Mezun Komisyonu tarafından düzenlenen V. Öğrenci-Mezun Buluşması etkinliği Öğr. Gör. Atife ÇETİN’in moderatörlüğünde 18 Mayıs 2022 tarihinde,13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Konuşmacı olarak mezunlarımızdan MEDİKALPARK Hastanesi Eğitim Hemşiresi Nebiye ÇAĞLAR ve OMÜ SUVAM Üroloji Servisi Sorumlu Hemşiresi Arzu SAMSUN’un katılacağı etkinliğe tüm öğrencilerimiz, mezunlarımız ve öğretim elemanlarımız davetlidir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması dersinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında "İki Kadın İki Başarı Öyküsü" isimli söyleşi gerçekleşecektir. Bu etkinlik kapsamında İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı Doç.Dr. Yeliz DOĞAN MERİH ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçak Program Müdürü Özen ERSOY davet edildi. Gerçek başarı öykülerinin paylaşılacağı bu söyleşiyi dinlemek üzere tüm öğrencilerimizi ve öğretim elemanlarımızı 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 13:15’te Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması dersinde görmekten mutluluk duyarız…

Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği İntörn Uygulaması Dersi Öğretim Elemanları

Etkinliğe katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etkinlik Katılım linki: https://meet.google.com/ggq-ssjx-heb